GRU 2022

Iławska Karta Mieszkańca

Nie masz jeszcze Iławskiej Karty Mieszkańca? Poniżej podpowiadamy, jak ją zdobyć!

- Wsłuchując się w Państwa oczekiwania uruchamiamy Iławską Kartę Mieszkańca, która daje pakiet korzyści w jednostkach miejskich. Karta będzie uprawniała do zakupu tańszych biletów wstępu np. do kina, na lodowisko, basen itd. A to dopiero początek! Od  2 grudnia przyjmujemy wnioski w wersji online oraz papierowej, wydawanie karty rozpoczęło się 5 grudnia, a zniżki weszły w życie od 6 grudnia - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Jak stać się posiadaczem Iławskiej Karty Mieszkańca?

Warunkiem posiadania Iławskiej Karty Mieszkańca będzie rozliczenie podatku PIT w Iławie oraz wypełnienie formularza uprawniającego do wydania karty. W ten sposób budżet miasta będzie zasilany dodatkowymi środkami, które zostaną przeznaczone na bezpieczeństwo, utrzymanie szkół, przedszkoli, remonty dróg oraz innych zasobów miejskich, z których korzystamy na co dzień.
W zamian mieszkańcy otrzymają pakiet wymiernych korzyści finansowych.

Co zrobić? Krok po kroku

KROK 1
Najważniejsze to coroczne rozliczanie podatku w Urzędzie Skarbowym w Iławie i wskazanie Iławy jako miejsce zamieszkania (nie trzeba być zameldowanym, należy jedynie wpisać iławski adres zamieszkania)

KROK 2
Wypełnić formularz dostępny:
w formie elektronicznej na stronie: https://karta.miastoilawa.pl
w formie papierowej. Wnioski dostępne są w następujących punktach:
w kancelarii Urzędu Miasta ul. Niepodległości 13,
w biurze Informacji Turystycznej ul. Niepodległości 13,
Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Jagiellończyka 3 oraz jej filii ul. M. Skłodowskiej –Curie 26,
w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Grunwaldzka 6 A,
przy kasie Kinoteatru, ul. Niepodległości 13 A,
w Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym ul. Biskupska 2.

KROK 3
Dostarczyć wniosek tylko do kancelarii Urzędu Miasta Iławy przy ul. Niepodległości 13 wraz ze zdjęciem oraz pierwszą stroną rocznego rozliczenia PIT z pieczątką potwierdzającą wpływ lub kserokopią pierwszej strony PIT i Urzędowym Poświadczeniem Odbioru.

KROK 4
Odebrać kartę ze wskazanego w formularzu miejsca.

KARTA JEST BEZPŁATNA!

Ostatnia edycja: 07-12-2022