27
WRZ 2023

Zbiórka dla Marcelka - zebraliśmy już 10% kwoty

Trwa zbiórka dla Marcelka Hermana – 7-letniego mieszkańca Iławy, który urodził się z mutacją genu GRIN-1.

Zbiórka dla Marcelka

Trwa zbiórka dla Marcelka Hermana – 7-letniego mieszkańca Iławy, który urodził się
z mutacją genu GRIN-1. W dniu 26 września udało nam się przekroczyć  próg 20 tys. złotych na portalu zrzutka.pl  Za co serdecznie dziękujemy. Każda złotówka przybliża nas do niezbędnej kwoty na polepszenie komfortu życia małego iławianina.

Co udało nam się osiągnąć?

Z wielką radością ogłaszamy, że właśnie udało nam się zebrać  10%  założonej kwoty na rzecz Marcelka.  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystkie wystawione fanty na facebookowym bazarku Lepsze życie Marcela oraz podjęte licytacje.  Do bazarku przyłączyło się wiele prywatnych osób, ale również lokalnych firm, przedsiębiorców, artystów czy sportowców (np. reprezentant Polski w piłce ręcznej - Damian Przytuła, właściciel Bistro Centrum Iława - Marek Dembiński, księgarnia Feniks  czy artysta zajmujący się pirografią – Serhii Burba, rzeźbiarz oraz twórca Kuźni Talentów - Marek Kałuża). Należy tu wymienić również Burmistrza Miasta Iławy pana Dawida Kopaczewskiego, który zasłynął wśród licznych zbiórek z przepysznych rogalików, ale również wraz z żoną dzielnie wspierają licytacje,  HDK Krwiofile Iława, którzy tworzą bazarek, a organizując Pchli Targ nie zapomnieli o Marcelku, Szkołę Językową Cool School państwa Jankowskich, którzy licytowali, ale również przekazali vouchery do ich szkoły czy Pol-Mak Iława, przekazując ekologiczne gadżety oraz wytwory ich ciężkiej pracy. Wśród fantów do wylicytowania możemy znaleźć vouchery do salonów kosmetycznych, masażystów czy fizjoterapeutów, książki, obrazy, płyty, a nawet… godzinę przy kawie. W licytacjach biorą udział nie tylko osoby, które są na co dzień znane i lubiane (żeglarka, mistrzyni Europy - Agata Barwińska, pracownik Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Przedszkola Zielona Żyrafa - Agnieszka Karulska, trener Jezioranek -  Łukasz Gurowski czy właściciel Salki Muzealnej oraz Agroturystyki Skansenu Pomezania Waldemar Wysocki), ale również te, które z dobrego serca ofiarują na licytację swój czas, odrobinę uwagi podczas rozmowy przy kawie (np. mistrz słowa Waldemar Szajkowski). Każdy z nas może wystawić na licytację spotkanie przy kawie, do czego zachęcamy.

Dla kogo jest ta zrzutka?

Przypomnijmy, że Marcel Herman to na pierwszy rzut oka śliczny, pogodny chłopczyk. Nikt jednak nie wie, z czym każdego dnia i każdej nocy zmaga się w towarzystwie swojej mamy.

Malec urodził się z mutacją genu GRIN1, co skutkowało porażeniem czterokończynowym. Marcelek nie mówi, nie chodzi, nie siedzi, ma problemy z odżywianiem, a komunikuje się za sprawą płaczu lub krzyków. Takich dzieci jak on jest zaledwie kilkadziesiąt na całym świecie. Specjaliści, do których trafiali Państwo Herman byli bezradni. Radzili jedynie, aby pogodzić się z niepełnosprawnością i licznymi chorobami. Tylko jak można pogodzić się z chorobą, która niczym potężny hamulec, blokuje zarówno ciało, jak i umysł. Poza padaczką (lekooporną) i niedowładem, Marcelek zmaga się również z brakiem koordynacji, ma problemy ze wzrokiem, niedoczynność tarczycy, problemy z trawieniem, wiotkość mięśni. Malec potrzebuje pomocy neurologów, okulisty, urologa, gastroenterologa, endokrynologa, ortopedy, neurologopedy.

Mama chłopca – Monika Herman walczy wspólnie z rehabilitantami i lekarzami. A specjalistów na świecie, którzy mogliby choć odrobinę pomóc dziecku cierpiącemu na tak rzadkie schorzenie jest niewielu, zaś poszukiwania leku dla jednego Marcelka nie chce podjąć się żaden lekarz.

Marcel w towarzystwie rodziców i starszego brata mieszka na zaledwie 35 metrach. Tata zadbał o to, aby każdy centymetr ich mieszkania był wykorzystany jak najlepiej. Sprzęt medyczny synka oraz podstawowe przedmioty codziennego użytku i meble niezbędne do funkcjonowania 4 - osobowej rodziny to jedyne, co może zmieścić się w tym maleńkim mieszkaniu.

Co dalej?

Oprócz facebookowego bazarku Lepsze życie Marcela wciąż pojawiają się grupy osób, które wpłacają pieniądze na rzecz chłopca na zrzutka.pl. Znajdziemy wśród nich wpłaty m.in. z pikniku zorganizowanego przez Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Iławie, mieliśmy wpłaty od Drakens Iława, Krwiofilów podczas Pchlego Targu, TheBimmersClub, Fabryki Inicjatyw Obywatelskich Łączy nas Iława,  regionalistów z Salki Muzealnej Iławy, młodzieży, która zorganizowała warsztaty na deskorolkach, a  1 października również można wesprzeć Marcelka podczas finałowego koncertu Gospel Singers.

Działamy dalej. Ukończyliśmy  1/10 naszej drogi. Dostajemy wiatru w skrzydła i płyniemy dalej. Dobijemy do 200 tys. Pomożecie? 😍💪

Ważne linki:

zrzutka.pl/z/marcelekzilawy

Facebook – Lepsze życie Marcela https://www.facebook.com/groups/153369457806168

 

Dodane przez: Informacja Turystyczna
Ostatnia edycja: 27-09-2023