30
PAZ 2023

Dzień Wszystkich Świętych w Iławie - INFORMACJE

Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to wzmożony ruch na ulicach naszego miasta, a zwłaszcza w rejonie cmentarzy komunalnych. Apelujemy do mieszkańcow i przyjezdnych, aby w miarę moźliwości poruszali się w tych dniach na pieszo i zostawili auto przy swoim miejscu zamieszkania lub na terenie ogólnodostępnych parkingów.  Warto także skorzystać z komunikacji miejskiej, tym bardziej, że ZKM wprowadza na ten czas dodatkowe kursy w kierunku cmentarzy. Zadbajmy o kulturę jazdy i przemieszczania się tak, aby każdy z nas mógł to święto przeżyć z należnym  szacunkiem. 

 

Z UWAGI NA BEZPIECZEŃSTWO RUCHU PIESZEGO I SAMOCHODOWEGO W OBRĘBIE CMENTARZA KOMUNALNEGO PRZY ULICY OSTRÓDZKIEJ W IŁAWIE, DNIA 31 PAŹDZIERNIKA 2023 R. OK. GODZ. 18:00 ZOSTANIE WPROWADZONA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO W ZWIĄZKU ZE ŚWIĘTEM „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”. W CELU DOTARCIA NA CMENTARZE W IŁAWIE W TYM OKRESIE, ZALECANY JEST RUCH PIESZY LUB ŚRODKAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

Zmiana organizacji ruchu będzie polegała na tym, że:
1.    W pasie drogowym drogi krajowej nr 16 po stronie marketu  Media Expert w kierunku ciągu ulic Kościuszki i Niepodległości będzie ustawiony znak B-21 (zakaz skręcania w lewo).
2.    Przy mostku na rzece Iławce po stronie młyna będzie ustawiony znak B-22 zakaz skręcania w prawo).
3.    Na drodze dojazdowej do cmentarza z ul. Ostródzkiej będzie ustawiony znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach).
4.    Na drodze dojazdowej do ul. Ostródzkiej za parkingiem dolnym przy ogródkach działkowych będzie ustawiony znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) z zaporą drogową pojedynczą szeroką U-20b.
5.    Pod znakami B-21, B22 i B-1 będą umieszczone tabliczki z napisem „Nie dot. dzierżawców terenu, dojazdu do posesji i pojazdów służb miejskich"
6.    Dojazd do parkingu dolnego przy ogrodach działkowych zostanie zapewniony od ul. Rzemieślniczej.

PRZYWRÓCENIE PIERWOTNEJ ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 03.11.2021 R. OK. GODZ. 7:00.

 

Zakład Komunikacji Miejskiej w Iławie w dniach 31 PAŹDZIERNIKA i 1-2 LISTOPADA wprowadza linie specjalne:

 

 

Dodane przez: Informacja Turystyczna
Ostatnia edycja: 30-10-2023