WRZ 2021

Z życia Informacji Turystycznej

W codziennym życiu naszego biura wiele się dzieje. Oprócz informowania o ofercie naszego miasta, obdarowywania turystów bezpłatnymi materiałami czy sprzedaży im pamiątek, czasem zdarzają się zabawne sytuacje, którymi postanowiliśmy się z Wami podzielić. Poznajcie naszą Informację Turystyczną z naszej perspektywy. Zapraszamy!

Liczna grupa turystów z Tarnowa, ponad czterdzieści osób. Od lat spotykają się w różnych zakątkach Polski i wspólnie, na rowerach, eksplorują kraj. W tym roku ich wybór padł na Iławę. Docierają do Biura Informacji Turystycznej, a ich rowery zajmują niemal cały plac przed ratuszem. Po kolei wchodzą do biura. Obdarowuję ich bezpłatnymi materiałami, robię prezentację na naszym Infokiosku. Są nad wyraz zainteresowani zabytkowym dworcem…

Wskazuję jego lokalizację zarówno na planie miasta, jak i na szlaku historycznym. Wstępnie wskazuje również kierunek.

Co dwie głowy to nie jedna myślę a co dopiero czterdzieści dwie głowy. Na pewno się nie zgubią.

Wychodzą pewni siebie, dziękują serdecznie za pomoc. Mija jakieś dwadzieścia minut, kończę obsługiwać kolejnych turystów. Spoglądam za okno, okazuje się, że wracają. Do biura wchodzi pani i pan, wszyscy śmieją się, że to kierownicy ich grupy.

W czym mogę pomóc? podpytuję.

Wróciliśmy, bo zastanawiamy się, co pani widzi w tym waszym dworcu... zaczyna pan z przekąsem.

Zaczynając od kafli, które stworzyła niemiecka firma tu opowiadam historię, jak ją odnaleziono  poprzez witraże… wymieniam wszystkie atuty naszego zabytku zakończywszy na Placu Iławskich Kolejarzy  kończę swój wywód.

Jakie witraże, jakie kafelki. Przecież to zwykły klocek nie budynek  odpowiada roześmiana emerytka, a ja zamieram.

A gdzie państwo byliście? Dopytuję, bo podejrzanie szybko wrócili.

Na "Iława Miasto" odpowiada pan.

Tak. Nie słuchał pani, a potem, zamiast patrzeć na mapę, wpisał w nawigacji najbliższy dworzec i nas tam zawlókł i jeszcze kazał podziwiać! Pani wybuchnęła śmiechem.

Ciąg dalszy historii tejże grupy turystów opowiemy Wam już niedługo. Dobrego dnia!

Ostatnia edycja: 12-09-2021