WRZ 2021

Love Rower - Piknik Rodzinny, Olsztyn 2021

"Nie masz pomysłu na spędzenie ostatniej niedzieli tego lata? Jesteś fanem rodzinnego rowerowania? To być może ostatnia możliwość odbycia w tym sezonie wyprawy rowerowej! I to nie byle wyprawy a poprzez wszystkie atrakcyjne miasta Warmii i Mazur!

Zastanawiasz się, czy można w jedno popołudnie poznać całe województwo? Przyjdź do Parku Centralnego a przekonasz się, że jest to możliwe! 19 września zielony obszar Parku Centralnego zamieni się w zielony obszar województwa warmińsko-mazurskiego."

W ten sposób Zarząd Wojewódzkich Dróg w Olsztynie zapraszał nas do udziału w Rodzinnym Pikniku Love Rower. Na naszą odpowiedź nie trzeba było czekać zbyt długo.

W niedzielę (19.09) Park Centralny w Olsztynie stał się centrum rowerowego wszechświata. Organizatorzy zaprosili miasta z całego województwa, tworząc swoistą mapę, wg której najmłodsi kolarze mieli odwiedzać stoiska, a wykonując zadania otrzymywali kolejne wklejki na mapę z herbami poszczególnych miast. Przy naszym stoisku, które Anna Balińska z naszego biura stworzyła wraz z Jakubem Kaską (przedstawicielem Wydziału Komunikacji Społecznej) oraz Magdą Rogatty (przedstawicielką Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym) dzieci dowiedziały się, że Iława leży nad najdłuższym jeziorem w Polsce, a ich zadaniem było przeprawienie żaglówek (ręcznie wykonywanych przez PSONI Koło w Iławie) na drugą stronę "jeziora".

Był to czas rozmów z turystami, licznych zaproszeń do naszego miasta oraz obdarowania bezpłatnymi materiałami i gadżetami. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w wydarzeniu dedykowanym m.in.miłośnikom dwóch kółek, którzy w Iławie odnajdują swoje miejsce na ziemi, korzystając z licznych ścieżek rowerowych oraz szlaków.

Ostatnia edycja: 20-09-2021