21
KWI 2021

Miejskie Legendy

Chyba każdy słyszał już legendę o tym, jak powstał herb czy nazwa Iławy. My wychodzimy jednak na przeciw legendom, łącząc fikcję z rzeczywistością, przeszłość z przyszłością. Otóż zapraszamy do projektu "Miejskie legendy", w której każdy z Was może stworzyć legendę/baśń/bajkę o nieoczywistym miejscu. Np. zegar słoneczny, iławska "Wenecja" itp. Pomysłów i miejsc jest bez liku zatem do dzieła!

Iława to piękne i wyjątkowe miasto. Już czas, aby doczekała się nowych legend.

Wzruszających, dających nadzieję, albo strasznych – takich, które opowiada się nocą a potem nie można zasnąć. Może znacie takie opowieści związane z ulicą, domem czy innym obiektem wpisanym w krajobraz miasta? A może stworzycie zupełnie nową opowieść?

Codziennie mijamy znane miejsca, spotykamy znajome twarze, spójrzmy na nie inaczej i odkryjmy ich tajemnice. Napiszcie o tym, co poruszy Waszą wyobraźnię, a my ze stworzonych przez Was legend opublikujemy ebook pt. „Wierzby. Nowe legendy iławskie”.

Nadesłane teksty zostaną zredagowane, nie martwicie się więc o interpunkcję, składnię, czy ortografię – liczy się tylko wyobraźnia.

Na Wasze prace czekamy do końca maja, a jeśli jesteście ciekawi, co może z tego wyniknąć – zerknijcie na filmik do tytułowej legendy „Wierzby”, którego autorką jest nasza koleżanka Ola.

Dodajmy odrobinę tajemniczości naszemu miastu.

Organizatorzy: Urząd Miasta Iławy, Informacja Turystyczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie.

Partnerem i dobrym duchem akcji jest Anna Balińska.

Prace nadsyłajcie na adres: czytelnia@biblioteka.ilawa.pl

Dodane przez: Ania Balińska
Ostatnia edycja: 26-04-2021