CZE 2022

Iława od środka

15 czerwca grupa ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie wyruszyła na spacer po Iławie, aby odkryć nasze miasto na nowo.

15 czerwca pracownica Informacji Turystycznej - Anna Balińska przeprowadziła lekcję dla grupy dzieci z SP5 w Iławie. Uczniowie poznali ratusz od wewnątrz, dzięki Panu Burmistrzowi mieli możliwość również zasiąść na Sali Sesyjnej, aby móc poczuć się niczym Rada Miasta. Następnie odkryli pracę Informacji Turystycznej, którą przedstawiła pracownica - Jolanta Chrząstek. Po wizycie w biurze, dzieci ruszyły do Galerii Jazzowej, aby móc przyjrzeć się wystawie EDEN autorstwa Bernadety Trojan. Po kilku słowach o stuletnim budynku kinoteatru PASJA, Fosą Miejską dotarli na Stare Miasto, gdzie dzięki proboszczowi parafii Przemienienia Pańskiego - o. Andrzejowi Albiniakowi OMI, którego mieli możliwość poznać, zasiedli w ławkach XIV-wiecznego kościoła.

Najwięcej emocji sprawiła uczniom wizyta w gabinecie Burmistrza Miasta Iławy - Dawida Kopaczewskiego. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się pan burmistrz, czy od dziecka wiedział, że nim zostanie oraz co należy zrobić, aby zrealizować swoje marzenia.

Na koniec uczniowie otrzymali Mapki Inspiracji oraz breloki.

Dziękujemy za wizytę oraz do zobaczenia niebawem!

Fot. SP5

Dodane przez: Ania Balińska