CZE 2021

Triathlon Kurzętnik

Kurzętnik  zaprasza na imprezę, która ma stać się cyklicznym wydarzeniem odbywającym się w tym urokliwym zakątku województwa warmińsko-mazurskiego.

Pływanie:

Pływanie odbędzie się w Jeziorze Skarlińskim. Wejście do wody i wyjście z wody  usytuowane będzie na plaży gminnej w Wawrowicach.

Jazda na rowerze:

Trasa kolarska urozmaicona rozpoczynająca się przy jeziorze Skarlińskim 400m podjazdem z polbruku, o równej nawierzchni z dwoma poprzecznie leżącymi na drodze spowalniaczami (zostaną zabezpieczone), a trasa oczyszczona.

Trasa w dalszej części prowadzi dobrej lub bardzo dobrej jakości asfaltem w terenie o charakterze "rolling hills" z licznymi wypłaszczeniami.

Bieganie:

Bieganie odbędzie się po ścieżce rekreacyjnej pomiędzy Kurzętnikiem i Lipowcem dla zawodników startujących w triathlonie.

• Dystans 1/4  - 10,5 km (2 pętle),
  • Dystans 1/8 – 5,25 km (1 pętla).

W ramach Triathlon Kurzętnik 2021 odbędą się również zawody W AQUATHLONIE dla żaków i młodzików. Najmłodsi sportowcy rywalizować będą w dwóch łączonych dyscyplinach w dwóch kategoriach.

W młodszej grupie ( rok urodzenia 2009,2010, 2011, 2012) zawodnicy będą musieli przepłynąć 200 metrów i pobiec 1 kilometr.

Starsza grupa podwoi dystanse. Młodzicy ( rok 2008, 2007 urodzenia ) popłyną 400 metrów i pobiegną 2 kilometry.

Zawody w Aquathlonie odbywać się będą w Wawrowicach, nad jeziorem Skarlińskim. Start i meta zawodów na plaży gminnej.

Najpierw młodzi sportowcy popłyną swoje dystanse wyznaczone bojami odpowiednio 200 i 400 metrów, a później pobiegną w zależności od kategorii 1000 albo 2000 metrów szutrową drogą gminną po wyznaczonej, płaskiej trasie.

W każdej kategorii zawodnicy otrzymają medal za ukończenie zawodów, a najlepsze trójki zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt pamiątkowe statuetki. Zawody odbywać się będą zgonie z przepisami PZTri, a zgłoszenia przyjmowane są na:

Jest też propozycja dla najmłodszych dzieci. Na Bieg Malucha zapraszamy po zakończeniu zawodów na Stadionie w Kurzętniku.

W tej zabawie biegowej, która odbędzie się tuż przed Ceremonią Dekoracji dzieci przebiegną 100, 200 lub 300 metrów. Najkrótszy dystans dla dzieci w wieku 1-3 lata, kolejny dla 4-6 latków i najdłuższy dla dzieci w wieku 7,8,9 lat.

Każdy otrzyma medal za udział w zawodach.

Dodane przez: Informacja Turystyczna
Ostatnia edycja: 23-04-2021