SIE 2022

Piknik ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO 2022

13 sierpnia odbędzie się piknik ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP.

Zapraszamy wszystkich na place miast i miasteczek, do lokalnych jednostek wojskowych oraz na skwery, do parków i na ulice. Razem świętujmy święto naszych żołnierzy i wiktorię Polski w walce z rosyjskim najeźdźcą w 1920 roku. To święto jest świętem nas wszystkich.

Razem na piknik!
W całym kraju zorganizujemy kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć to co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, grochówka oraz oczywiście sami bohaterowie dnia – żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Będą atrakcje dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy znajdzie tu coś ciekawego. Sami zobaczcie jak dziś wygląda Wojsko Polskie. A może i Wy dołączycie do naszych szeregów?

Zostań żołnierzem w swoje święto
Na piknikach i punktach rekrutacyjnych będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz. Będziemy zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. A możliwości jest co nie miara – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Zostań więc pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk – kim tylko chcesz. Wybór należy do Ciebie.

Święto z muzyką na pierwszym planie
Dla lubiących marsze, fanfary i wojskowe piosenki, jak również dla każdego kto po prostu lubi dobrą muzykę przygotowaliśmy wiele atrakcji muzycznych. W całym kraju będą na piknikach wybrzmiewać wojskowe utwory. Wyjątkowymi wydarzeniami będą – „Wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich” (13.08) oraz „Festiwal orkiestr wojskowych NATO” (15.08) na Placu Piłsudskiego w Warszawie, jak również „Koncert piosenki wojskowej państw NATO” (15.08) w Elblągu. Będzie można usłyszeć utwory żołnierskie, ale również pobawić się przy nieco „lżejszym” repertuarze. Na pewno warto tu być.

A może święto na sportowo?
Tradycja biegów i zawodów sportowych w ważne święta jest ciągle żywa – dlatego na Święto Wojska Polskiego będzie można pobiec nie w jednym a w dwóch biegach. Biegaczy klasycznych zapraszamy na bieg „Piątka z żołnierzem” (14.08) na Stadion PGE Narodowy, zaś tych z bardziej ekstremalnym zacięciem – do Ossowa na bieg „Falcon – Żelazny bieg” (13.08). A to nie wszystko, na piknikach wojskowych nasi najmłodsi będą mogli sprawdzić się na torze przeszkód prowadzonym przez naszych sportowców i olimpijczyków-żołnierzy. Zabawa gwarantowana.

Ciekawe wystawy
Wystawy tematyczne będą elementami pikników wojskowych. Wiele wymiarów wojska zaprezentuje m. in. Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centralna Biblioteka Wojskowa, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego oraz Muzeum Wojska Polskiego. Zapraszamy na Stadion PGE Narodowy, do Muzeum WP oraz na Plac Piłsudskiego. Wyjątkową wystawę będzie można zobaczyć na Placu Piłsudskiego, gdzie 15 sierpnia zostaną zaprezentowane pamiątki szefa MON z wizyt i delegacji. To warto zobaczyć.

Obejrzyjmy wspólnie film
A może do kina? – wszystkich miłośników kina zachęcamy do dołączenia do naszego kina. 15 sierpnia na piknikach w „kinie frontowym” będzie można zobaczyć najlepsze polskie filmy wojenne ostatnich lat. Start od godz. 16.00. Widzimy się.

Poczta polowa
W ten dzień wielu żołnierzy cały czas czuwa na naszych granicach, szkoleniach, poligonach i na misjach. Pamiętajmy o nich, ale również o polskich weteranach. W tym celu uruchomimy w ten dzień specjalną pocztę polową – za jej pośrednictwem będzie można napisać kilka słów do naszych żołnierzy.

Niespodzianka na flashmobie
Nie powiemy gdzie i jak, ale chwilę przed Świętem Wojska Polskiego zaskoczymy Was gdzieś przy kawie, na spacerze, na mieście. Do zobaczenia!

Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego!

Ostatnia edycja: 04-08-2022